3 darmowe akcje do Photoshopa

by Paulina Cieślak
23 stycznia 2017

O tym czym są akcje, oraz jak ich używać zapewne większość z Was wie. Jeżeli natomiast znajdą się tutaj osoby dla których, pojęcie akcji w Photoshopie jest zagadnieniem zupełnie nowym, odsyłam Was do TEGO filmu gdzie wszystko zostało bardzo zgrabnie i szybko wyjaśnione.
Dla mnie akcje są bardzo przydatnym narzędziem. Lubię na nich pracować, ponieważ dzięki akcjom szybko mogę uzyskać efekt zbliżony do tego jakiego oczekuję. Wystarczą tylko małe poprawki i w kilka minut mogę mieć pięknie obrobione zdjęcie.

Akcje możemy podzielić na te płatne oraz darmowe. Dzisiaj chciałabym pokazać Wam 3 akcje z tej drugiej grupy. Darmowych akcji poszukuję zazwyczaj przez stronę deviantart.com, natomiast w te płatne zaopatruję się zazwyczaj na stronach creativearket.com oraz etsy.com. Ciekawym źródłem akcji są również sklepy zakładane przez fotografów, dzięki nim możemy przerabiać zdjęcia w podobnych tonach jak nasi fotograficzni ulubieńcy 🙂

Wybrałam jedno zdjęcie na którego przykładzie będziecie mogli zobaczyć jak działa każda z tych akcji. Wybrałam te pakiety z których sama korzystam i idą w zgodzie z panującymi „trendami”.

akcje

 1. Copper Action ->POBIERZ<-
  Efekt idealnie nadający się do sesji jesiennych oraz leśnych. Piękny, ciepły brązowy odcień dodaje uroczego klimatu, dodatkowo możemy edytować akcję na wielu etapach.
 2. Action 3 ->POBIERZ<-
  Głęboka czerń i biel. To mój strzał w dziesiątkę. Przy mocno kontrastowych zdjęciach sprawdza się idealnie. Polecam również przy obróbce zdjęć z plenerów ślubnych oraz reportaży.
 3. Everyday ->POBIERZ<-
  And last but not least, przyznam się bez bicia, miałam ogromny problem z nadużywaniem tego efektu. Niestety nic na to nie poradzę że wpisuję się on idealnie w moją estetykę i pasuje dosłownie do każdego zdjęcia. Swego czasu był to jedyny filtr na moim komputerze 🙂

Miałam mały problem z nazewnictwem poszczególnych filtrów ponieważ większość z nich jest w pakietach i aby posiadać np. akcję „Everyday” musicie ściągnąć cały pakiet „5 Beautiful Wedding Effects”. Nazwy które widzicie wypisane powyżej są nazwami dokładnie takimi jakie znajdziecie po otworzeniu akcji oraz rozwinięciu jej w programie Photoshop.

Jeżeli podobają Wam się takie wpisy koniecznie dajcie znać. Miłego użytkowania 🙂

  Leave a comment